Jak by mohli tvořit pomůcky s AI

Dnes tu najdete pár nápadů na využití generování obrázků pomocí umělé inteligence. Kartičky pro roboty Úplně přesně obrázkové kartičky do podložek pro Bluebota. Asi jste je všichni viděli, ale pro jistotou – průhledná podložka a do kapes se vejdou obrázky…

Pokračování

AI a AIGNOS

Nadpis znamená, že jsme měli ve škole workshop zaměřený na AI od AIgnos.cz. Osmáci zabrali na 4 hodiny počítačovku a dozvěděli se hodně teorie, ale hlavně praxe, protože jsme si vybrali téma Tvoříme s AI. K různým typům AI si…

Pokračování

Tinkercad a Micro:bit

Tohle mi úplně uniklo, ale Tinkecad má simulátor Micro:bita! Když si na Tinkercad.com založíte nový projekt typu Obvod, tak si ve spouštěčích můžete vybrat Micro:bit. Máte okamžitě k dispozici několik připravených projektů, kde hned můžete spouštět simulaci. Můžete si zobrazit…

Pokračování

Čmárání v 3D

Na worshopu na skvělém sobotním BUMeetingu jsem slíbila článek a tak je zde. Tahle hračka mi učarovala. Je sice trochu starší a asi už se dál nevyvíjí, ale na začátek modelování v 3D nemá chybu. Doodle3D dělá jen to, co…

Pokračování

Hledání Křemílka a Vochomůrky

Každý rok u šesťáků zjišťuji, jak vůbec neznají pohádky! Už když s nimi píšeme a upravujeme text, tak si netroufnu dát napsat jen tak pohádku, ale raději si nejdříve některou krátkou poslechneme. A tak jsem při tréninku vyhledávání opět sáhla…

Pokračování

Logika a Polypad

Od mého posledního upozornění na možnosti Polypadu se na webu událo pár velmi zajímavých věci. Část z nich se udála hrách a aplikacích. Pro někoho budou zajímavé hodiny, pro někoho šachy. Pro novou informatiku je rozhodně zajímavý simulátor logických obvodů….

Pokračování