Rýsujeme na Polypadu

Velkou změnu zaznamenala matematická tabule Polypad od Mathigon.com i v konstrukčních úlohách a stává se docela silným nástrojem. Mnoha možnostni se začíná přibližovat gigantům jako je Geogebra nebo Desmos, ale může být dobře využitelný pro ty z vás, kteří si na ty dva velké zatím netroufají.

O novinkách při práci s 3D modely a sítěmi už jsme psala dříve ve článku Poprázdninově s Polypadem, na konci roku se přidaly další nástroje i pro planimatetrii. V sekci Untensils na vás čekají rýsovací potřeby (jen ten náš trojúhelník s ryskou nějak nikdo ve světě nepotřebuje). S nimi můžete rýsovat jako na papír. Další nástroje na vás čekají ve spodní liště – úsečka, kružnice a obdélník (update 25.2. – také úhel)

Objekty, které narýsujete jako na papír (tužkou s využitím rýsovacích pomůcek) jsou statické, pokud využijete nástroje ze spodní lišty, pak máte objekty dynamické. Chovají se stejně jako v Geogebře – můžete je přemísťovat, můžete měnit jejich velikost a můžete využívat i další připravené konstrukce (střed, rovnoběžky, kolmice).

Pokud vás tato možnost rýsování zaujala, tak podrobné návody najdete přímo na Mathigonu včetně řady připravených tabulí, které stačí jen sdílet.

Komentář

  1. Zpětné uporoznění:Algebra na Polypadu – Co jsem vyzkoušela

Komentáře jsou vypnuty.