Zahřívačky do matiky

Hodina matematiky se dá různě, třeba zkoušením, písemkou a tak podobně. Dá se začít i nějakou rozehřívačkou neboli starterem. A  to občas se to povede i mně.

Docela často využívám nějaká online udělátka, kde jen klepnu a mám připraveno. Takových stránek je určitě dost a pár jsem si oblíbila. Jsou sice v angličtině, tak musím vybírat témata a trošku překládat, ale vcelku není větší problém. Všechny stránky hlavně promítám, ale mají i možnosti tisků.

FormTimeIdeas.com

Na stránce http://formtimeideas.com/numeracy je okamžitě připravené rychlé opakování napříč nejrůznějšími tématy. Nedá se nastavit obtížnost, ani témata, ale pro 8. a 9. třídu je to akorát na rychlé protáhnutí mozku na začátku hodiny. Na slůvka jako increase apod. si žáci za chviličku zvyknou.

MrCarterMaths.com

Stránka http://www.mrcartermaths.com/ je zaměřena na diferencované příklady. Nic nenastavuji, jen vyberu téma a je hotovo. Žáci si volí obtížnost podle svých schopností a procvičování je připravené snadno a rychle. Stejně rychle získám zadání písemky různé obtížnosti, stačí jen vytisknout ty 3 sloupečky nebo prac.listy. Plusem jsou zde otázky z geometrie.

Prostě 2x kliknu a je připraveno.

Update 29.11.2018. Bylo. Nyní je stránka placená.

Mathsbot.com

Na této stránce naopak témata přesně volím, nastavuji podrobnosti a můžu si vybírat různé způsoby jejich použití.

I zde je možné vytvořit podobnou tabulku jako na FormTimeIdeas, stačí si vybrat Starter Generator. Pokud chci otázky zcela náhodně, vyberu Radom, jinak zvolím vhodné téma. Často používám i zde diferencované otázky.  Moc hezká volba je i „žebřík“gradované otázky. Jsou seřazené od nejjednodušší k nejsložitější a žáci postupují vlastním tempem.

Možností je zde více, ale tyto používám nejvíc.

Update 14.1.2018: Na stránce je spousta novinek a nových možností! 

Komentář

  1. Zpětné uporoznění:Zahřívačky do matiky II. – Co jsem vyzkoušela

Komentáře jsou vypnuty.