Občasný občasník aneb školní newsletter

Protože mám v popisu práce napsáno i metodik ICT, tak část své činnosti realizuji sdílením různých zajímavých odkazů – jako nejjistější variantu jsem zvolila posílání mailu. Takže čas od času dorazí kolegům na nevyžádaný mail – Jitčin občasník. A protože obyčejné maily časem omrzí, začala jsem hledat nějakou přitažlivější formu, a také jsem chtěla mít nějakou představu o odezvě.

Přes jeden cizí newsletter jsem se dostala na službu MailerLite.com. Umožňuje snadnou tvorbu newletterů a jejich rozesílání zdarma do 1000 „předplatitelů“, což je pro mne víc než dost.

Jak poslat newletter?

Musíte založit kampaň, v ní připravíte newlettery a musíte mít seznam adres, kam ho chcete poslat.

Nejtěžší je vybrat konkrétní obsah, vlastní mail se pak sestavuje velmi snadno. Do těla newslettru se přetahují bloky různých typů a vyplňuje se jen obsah – texty, obrázky, odkazy … Na vytunění existuje celá řada připravených šablon s různou barevností i písmem, takže vás nebrzdí složité formátování. Během tvorby si můžete také zkontrolovat, jak bude mail vypadat na mobilních zařízeních.

Seznamů adres můžete mít připraveno víc a z nich si při posílání jen vyberete. Pro jistotu si před ostrým odesláním můžete poslat mail jen sami sobě a vše ještě jednou zkontrolovat. Můj seznam adres je jednoduchý – mám v něm skupinový mail učitelů a pak moje kontrolní maily. Tyhle maily jsem prostě vyplnila ručně, ale možností je víc.

A proč to dělat takhle?

Určitě mail vypadá líp než obyčejně formátovaný, a protože další zajímavá část pak přichází po odeslání. Máte přehled kolikrát byl mail otevřený a kolikrát bylo kam kliknuto. Pro mne zpětná vazba, že přece jenom někdo mail otevřel a na něco kliknul. Takže už vím, že čeština zabrala víc než matika a témata pro 1.st víc než pro druhý. Protože používám skupinový mail, tak neodhalím, kdo mail ani neotevřel, ale to asi ani vědět nechci.

Chcete mě?

Ještě jsem zkusila tvorbu formuláře pro přihlašování newletteru. Pokud byste chtěli také dostávat tento mail, stačí vyplnit váš email na Chci mail a potvrdit zájem.

A na rozdíl od mých kolegů máte možnost se kdykoliv odhlásit.

 

 

6 Komentářů

 1. Moc pěkné – před lety jsem používal něco podobného (http://www.flashissue.com/blog/) k rozesílání newsletterů na filmový klub a co kde běží, ale nakonec mě to odradilo náročností. Každopádně to šlo zajímavě provazovat s google účtem a vypadalo to taky pěkně.
  Mám jednu otázku – jak to posíláš na 600 účtů – mě google nepustí a musím si ten emallist rozdělit alespoň na 3 části a vždy čekat 24 hodin?

  • Ježíšku, 600 účtů! To netuším, tady posílám jen cca 20. Někdy to odeslání trvá třeba hodinku, asi jak se trefím do jejich fronty.
   Ale nějaké (u Flubaroo?) se využívala služba a ta dovolovala free rozesílat denně jen omezené množství mailů. Není to nějaký takový problém? Jitka

 2. Martin Vonášek

  Promiň – nejsem anonym (k předchozímu:))

 3. Martin Vonášek

  Přesně tak – posílal jsme to celé škole (potřeboval jsem oslovit co nejvíce zájemců o filmový klub) a tenhle limit je asi neřešitelný, ale zároveň logický:(. Jsem si jen říkal zda-li na to nemáš nějaký fígl:) Budu to testovat dále v rámci GSuite

  • Když škola – máte skupinový mail? Nebo vytvořit skupinový mail pro všechny žáky? Učitelům občasník posílám právě na skupinu, takže jedním to posílám cca 50 lidem.

 4. Pavel Špaček

  Super nápad. Řeším podobné dilema (chci kolegyním a kolegům zprostředkovávat jako ICT metodik zajímavosti z internetu) a zatím jsem to dělal pomocí jednoduchého Fóra na interním webu, kam jsem dával jednou za týden pravidelnou dávku cca 5 odkazů. Tohle mi připadá ale jako mnohem efektivnější (nezávislá zpětná vazba) a vlastně i hezčí. 🙂 Zkusím a pokud se to osvědčí, využiji to i pro GEGery. 😉 Díky za inspiraci!

Komentáře jsou vypnuty.