Jak šesťáci řešili ovoce

Tohle téma – prezentace o exotickém ovoci není ani úplně nové, ani originální. Už jsem ho s nějakou třídou zpracovávala, ale na stolním počítači. Tentokrát vzali šesťáci do ruky iPady a trochu jsme provětrali řadu aplikací. Prakticky všechno se učili při práci s nimi.

Forma byla daná jednoznačně – výsledkem měla být klasická prezentace. Tak jsem se společně seznámili s úplným základem ovládání Keynote. Pak hledání informací  a stažení obrázku v aplikaci Google search, popř. nějaká úprava v aplikaci Fotky. Vlastní tvorba ilustrace pak probíhala buď v Paper 53 nebo v Hello Color Pencil – přirozeně si je rozdělili zdatnější kreslíři a ti, co si s malováním moc nesedí. Pak jsme ještě potřebovali ještě práci s mapou a tam použili Skitch. Někdo využil mapy přímo ze Skitche, někde to byla stažená mapa a v jednom případě byla focená.

A prezentace ve formátu keynote mi odevzdali přes AirPlay, ve formátu pdf je ještě přes GoogleDisk vkládali do jejich blogů na Kidblog. Ale to už jsme nechali na „normální“ počítač.

Výsledky jsou docela běžné prezentace, jen takové cvičení v informatice, ale s vcelku pohledným výsledkem.

A ještě seznam ovoce pro zájemce – různé odrůdy ovoce

Ještě, aby podobně pracovali i v jiných předmětech, než jen cvičně v informatice.

Komentáře jsou vypnuty.