Ozobot online pro každého

Co je ozobot asi nemusím popisovat, ale jen v rychlosti – robotek, kterých se vejde do kapsy a programovat se dá i pomocí barevného fixu.

A když začnete řešit různá bludiště s dětmi, tak tisknete hromady papírů a stejné hromady pak vyhazujete. Navíc se nepovede všechno na první pokus a tak zase tisknete další papíry.

Jedno z řešení je využití polských stránek https://uczymydzieciprogramowac.pl/, kde najdete mimochodem spoustu inspirace pro mladší děti. Jedním z nástrojů jsou i virtuální puzzlehttps://puzzle.uczymydzieciprogramowac.pl/. Tam si můžete poskládat vlastní bludiště a klidně vytisknout (použijte eksport vpravo nahoře a stáhnete si pdf)

V zelené liště najdete kousky puzzlíků – jednobarevné, s kódy nebo prázdné (miejsce na komendę). Ty můžete po vytištění vybarvovat s žáky ručně.

Nebo můžete bludiště řešit přímo v tomto prostředí. Stačí umístit kódy a pak i ozobota ze spodní části obrazovky a hned je vidět, co se bude dít.

A aby mohl bludiště řešil každý žák sám, tak stačí v eksport nakopírovat odkaz a každý bude mít svoje vlastní bludiště a může řešit samostatně. Chcete vidět žákovská řešení? Když žák nakopíruje v eksportu odkaz a pošle vám ho, tak ho hned uvidíte. Můžete to vyzkoušet třeba s adresou www.puzzle.uczymydzieciprogramowac.pl/pl/dc17a032

A po virtuálním tréninku se můžete vrhnout na ty skutečné!

PS. Pokud se vám puzzle líbí, tak si můžete pořídit i reálné dřevěné. Slibuji, že se budou vašim žákům líbit.

komentářů: 3

Comments are closed.