Skitch v hodině dějepisu

Už jsem o aplikaci Skitch  psala, ale po roce se k němu vrátím  ještě jednou. Momentálně jsme „technicky“ ve stavu max. 3 iPadů na třídu a zkoušíme i využití vlastních zařízení, takže takový malý, třídní BYOD.  A všichni moji žáci „jedou“ na Androidu. Takže hledám aplikace, které můžeme využívat na různých systémech a různých zařízeních a Skitch je jeden z nich.

Skitch najdete, jak na GooglePlay, tak na iTunes a to je pro zamýšlené použití ideální.  Na své mobily si je žáci nainstalovali úplně bez problémů, jenom jeden starší  stroj měl problém a aplikace padala. Celá instalace, vyzkoušení práce a následné sdílení mailem byla záležitost asi tak 10 minut.

Nyní jsme aplikaci využili i přímo v hodině dějepisu. Během hodiny se o jeden tablet vystřídaly 3 dvojice žáků a během výkladu anotovaly obrázek k tématu a hned mi ho odeslali mailem. A po hodině jsem už jen výsledky jejich práce nasdílela na jejich web a mají je k dispozici všichni. Koneckonců, na jejich neupravené práce se můžete podívat (a jak ráda bych upravovala)

Byl to takový malý začátek, ale určitě ne konec.

 Ještě technická poznámka k realizaci BYOD. Ne, nemáme ve škole free wifi pro žáky, ale mám připravený wifi router, který si přinesu do třídy a připojím do školní sítě a na potřebnou dobu a na potřebném místě si free síť vytvořím. Zvládne to opravdu každý.

Komentáře jsou vypnuty.