Zase o kus lepší EquatIO

Když jsem před časem psala o mobilní aplikaci Mathpix, tak možnost skenování přímo do LaTexu byla omezena jen iOS a uživatelé Androidu vyšli naprázdno.Tak teď mám určité řešení pro desktop –  potřebujete GSuite, prohlížeč Chrome a doplněk EquatIO. Jak získat zdarma EquatIO pro učitele a jak ho využívat, jsem před časem popsala v samostatném článku.

V rozšíření přibyla nová možnost – ScreenShot Reader. A ten dokáže věci! Teda spíš věc – vyberete kus obrázovky s matematikou a on vám ho nakopíruje v LaTexu nebo MathML. A je mu jedno, jestli je to z pdf nebo třeba z videa na YT.

A co s tím dál, už je jen na vás.

Komentář

  1. Jana Jindrová

    Dobrý den Jitko, jste pro mne inspirací, ráda čtu Vaše příspěvky. Bohužel školní síť naší zš mění správce, a spíše směřujeme zpět než dopředu. Mým velkým handicapem je neznalost aj (ani důchodový věk :)) mne neomlouvá.
    Proč jsem našla odvahu napsat? Učím IT a většinou jsme používali na přihlášení a práci gmail.com Kolega i na classroom., ale GDPR nám udělalo čáru přes rozpočet. V jednom Vašem článku jste psala jak se zaregistrovat na google apps, myslím, že by tato varianta pro nás byla nyní vhodná. ale, podrobnosti nevím kde zjistit. Děkuji za odpověď. Jana Jindrová

Komentáře jsou vypnuty.