Edu Staňkov 2017

I takhle to jde!

V sobotu proběhla celodenní vzdělávací akce EduStaňkov 2017. Neskončila žádným papírem, který bych hodila do šuplíku, ani nedorazil draze zaplacený lektor – uspavač hadů, ale byla to celodenní smršť workshopů a povídání od lidí, kteří prostě učí rádi a nebojí se své podělit o své know-how. A za vším hledej GEG – Google Education Group. Tentokrát to byla hlavně akce mé domovské skupiny GEG Učte s námi, ale stejně tak se zapojil i GEG Brno, GEG Plzeň a GEG Opavsko, protože gegeři nepracují vedle sebe, ale spolu 🙂 A aby bylo jasno, tak tohle dělají zadarmo – pro radost sebe a ostatních.

Z původně plánované menší akce vznikla akce pro skoro 40 lidí, kde proběhlo 8 workshopů.

Vybrala jsem si Literární kavárnu s Lidkou Kovaříkovou. Téma jde úplně mimo můj obor, ale Lidka skvěle propojuje čtenářskou gramotnost s technologie. Nápad na QR kódy v knížkách s nejrůznějšími informacemi je fakt výborný. A že jsem si zkusila, jak je těžké napsat hodnocení knihy a ještě ho nahrát, rozhodně nebylo od věci.

Hned na to jsem navázala Seesaw s Lenkou Říhovou a Ivou Jelínkovou z i-SEN. Zatím jsem tomuto systému odolávala, ale možnosti má výborné. A krásně by šel spojit právě třeba s čtenářskou gramotnosti. Zvládá nahrávat audio, sdílení na web i rovnou generuje rovnou QR kódy. Být češtinářem, tak o tom velmi uvažuji!

A na závěr jsme se obešli úplně, ale úplně bez techniky a povídali jsme si o zápisech jinak. K nám na západ přijela Pavlína Loňková od Ostravy a podělila se s námi o některé techniky. Tady se účastníci trošku neshodli, protože přece jenom zápisy na 1.st asi budou něčem jiném než na střední škole. Ale Pavlína ukázala, že řada věci jde jinak a až třeba … ještě někdy … jednou … možná … nebudu mít jen a jen matematiku, tak se lecos může hodit. Takže za mne rozhodně spokojenost.

zdroj: https://twitter.com/JaroslavMasek/status/832902364252213248

Myslím, že všem organizátorům patří obří dík. Kdyby nebyli takoví blázni, tak se podobná akce nekoná. A Milan Khas patří k největším!

A prý za rok bude akce znovu.

Tak si hlídejte termín a přijeďte taky!

Komentář

  1. Zpětné uporoznění:Bude EduStaňkov 2018! – Co jsem vyzkoušela

Komentáře jsou vypnuty.