Jak psali o oblíbené knize

Trošku jsme v sedmičce opakovali prezentace. A téma bylo „Má oblíbená kniha“. Vytáhli proto své skutečné čtenářské deníky a využili je osnovu zápisu a obsah. Chtěla jsem celou prezentaci zpracovat „snadno a rychle“. Vlastní pořízení textu v Google Prezentacích bylo svižné, protože bylo bez formátování a s minimem obrázků. Pak využili novou funkci Prozkoumat a dali stránkám originální vzhled. Takže, i s hledáním čtenářských deníků, bylo za hodinu hotovo.

A aby to nebylo tak snadné, tak jsme v druhé části přidali ještě video. Každý měl načíst ukázku ze své knížky v aplikaci Tellagami EDU a video pak vložit do prezentace. A to nám dalo víc práce a zabralo víc času. Práce s Tellagami byla sice nová, ale je velmi snadná (i když někdy je aplikace trochu paličatá). Spíš než techniku jsme řešili, jak získat klid pro 20 žáků s iPady, kteří chtějí nahrávat.

A pak ještě byl další otazník byl – jak vyřešit vložení videa. Nejjednodušší by bylo uložit video na iPadu a z něj ho přímo vložit. Prezentace Google dovolují ale vložit video jen z YouTube a ještě jen na PC. Zvolila jsem variantu, že videa uložili do společného žákovského úložiště na DropBoxu (ten je na žákovských iPadech nastaven). Odtud jsem je nahrála na svůj účet YT, kam dávám všechny školní práce. A teprve odtud je vkládali do svých prezentacích. Byl to trochu masakr, ale zvládli jsem to.

Máte nějaký nápad, jak lépe řešit situaci s videi?

Komentář

  1. Jaroslav Mašek

    V rámci Google Slides vložené (embed) video jiné než z YouTube vložit asi nepůjde.
    Jedině to vyřešit horším způsobem, a to přes odkaz na video např. uložené na Dropboxu, umístěný pod obrázkem – screenshotem daného videa, ale to pak video vyskočí z prezentace do nové záložky prohlížeče.
    U jiné služby (alternativě k Google Slides) bude stačit, aby uměla vložení html kódu, protože html 5 má již video tag, ukázka zde: http://www.clipboard.cz/9wdh5j

Komentáře jsou vypnuty.