Settleři (hlavně) do matematiky

Settlery nemám z vlastní hlavy, ale znám je ze stránky  http://www.mathsbox.org.uk/. Můžete si zde několik ukázkových stáhnout a vyzkoušet. Je to docela fajn procvičování do matematiky. Žáci dostanou 20 příkladů a k nim 25 výsledků. V tabulce vyškrtají správné výsledky a zbývajících 5 sečtou. Pokud je vše dobře, tak získají určité číslo a tak snadno zkontrolujete správnost. Skvělé použitelné pro prakticky jakékoli téma. Ale ukázek jen pár.

Tak jsem si pohrála s tabulkami, vyzkoušela funkce, které jsem dosud nepotřebovala a sesmolila jednoduchý „generátor settlerů“. Umí sčítání, odečítání a násobení – u nich i sám počítá výsledky. Můžete použít přirozená, desetinná či záporná čísla v libovolné velikosti. Pokud potřebuje třeba výrazy nebo převody jednotek, pak použijte list „free“ a zadejte libovolné příklady i s výsledky. Volné zadání je určitě možné využít i v jiných předmětech (příklady do fyziky, data do dějepisu, v angličtině slovíčka a začáteční písmena a ze zbývajících písmen sestavit slovo,…).

Co generátor neumí, je víc tabulek najednou. Stačí ale použít PrintScreen, Výstřižky  nebo něco podobného a jednotlivé tabulky vkládat třeba do textového editoru. Jde to rychle 🙂

settler

aj

kopie tabulky pro vás: https://docs.google.com/spreadsheets/

Komentář

  1. JITKO, DÍKY!

Komentáře jsou vypnuty.