Co nového v Padletu

Nástěnka Padlet prodělala facelift a zase své možnosti posunula o kousek dál (porovnejte s rokem 2015  nebo ještě o půl roku starším videotutoriálem)

Změnilo se administrátorské prostředí na webu a změnily se i aplikace. Už chvíli umí Padlet skoro česky (jazyk změníte v nastavení svého účtu). Také si můžete prohlédnout inspirativní nástěnky v galerii.

Už před nějakým časem se rozšířily možnosti uspořádání nástěnek. Mimo běžného rozmístění v ploše či v řadě pod sebou, můžete lístečky propojovat ve stylu myšlenkových map nebo je seskupovat tématicky do „poliček“. Můžete také využít připravené šablony a jen naplnit obsahem.

Velkou změnou teď prošly vlastní lístečky – položky plochy. Místo prostého klepnutí na jeden univerzální čuflík, teď máte dlouhé menu plné možností. Kromě psaní a vkládání obrázku či souboru můžete rovnou kreslit, točit či fotit, vyhledávat na mapách – snad už je tam teď úplně všechno.

Rozšířily se další vlastnosti lístků. Podle chuti můžete nastavit jejich barvu a hlavně se dají jednotlivé příspěvky hodnotit a komentovat. To byla věc, která mi docela chyběla a dost jsem uvítala.

Takže teď už je Padlet skoro dokonalý! Na můj vkus má nyní možností možná až moc.

Hlavně, aby nám vydržel jako bezplatný hodně dlouho

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.