Máme rádi … pdf

A v době distanční výuky formát pdf určitě oceňuje více a více lidí. Ale jak je to ze své podstaty needitovatelný formát, tak jsou s ním zase jiné potíže.

A na řešení některých potíží se hodí stránka I Love PDF, kde je spousta nástrojů pro konverzi z/na pdf, možnost spojit více pdf do jednoho nebo naopak soubor rozdělit a ani vložení podpisu či rotace není k zahození. Obsluha je zcela intutivní. Příjemné i přímé propojení s Google Diskem a Dropboxem.

Když potřebujete podobné funkce jen občas, tak vám bezplatná verze bude úplně stačit (je v ní omezený počet souborů na úkol a jejich velikost).

A ještě bonus pro uživatele aplikace CamScanner pro skenování mobilem – ve webovém rozhraní jsou přímo integrované i nástroje z ILovePDF.

5 Komentářů

 1. Mě nadchl tento nástroj: https://tools.pdf24.org/cs/

 2. Anna Kocianová

  Dobrý den paní Jitko,
  mám dotaz, který nesouvisí s daným tématem, ale nevěděla jsem, kam ho napsat.
  Objevila jsem aplikaci GeoGebra notes:
  https://beta.geogebra.org/m/p8r4x6zf#material/ah7dy3wq
  Zdá se mi vynikající, ale u psaní rovnic v matematice řeším problém, že do daného rámečku jde napsat pouze jedna rovnice. Když chci delší matematický text, tak musím dávat nové a nové rámečky. Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte s touto aplikací zkušenost.
  Přeji vám pěkný zbytek Velikonoc.
  S přáním všeho dobrého Anna Kocianová.

  • Dobrý den, Geogebra poznámky používám, ale hlavně jako náčrtník.
   Co se týče delšího textu, tak nástroj rovnice je evidentně určen opravdu jen na jednu rovnici. Pokud byste chtěla víceřádkový text, tak asi budete muset vložit applet Geogebry a tam využít nástroj Text. Ale tím zase přijdete o jednoduchost využívání poznámek.

   obr-2021-04-05-v-10-18-24

 3. Anna Kocianová

  Dobrý den,
  moc děkuji.
  To je škoda. Jinak se mi se mi to moc líbí.
  S přáním pěkného dne A. K.

Komentáře jsou vypnuty.