Docházka v GoogleMeet

Také musíte vést docházku na online hodiny? A nechce si dělat čárky na papír, když ostatní věci řešíme elektronicky?

V administraci GSuite, či dnes již spíš Google Workspace, sice administrátor najde spoustu informací, ale pro běžného zřizovatele schůzky jsou tato data nedostupná.

Pokud používáte prohlížeč Chrome a jste v něm přihlášeni, tak můžete využít některé rozšíření, která najdete ve webstoru Chromu.

Pár jsem si jich nainstalovala a zase odinstalovala a zatím nejlépe a nejjednodušeji mi fungoval Google Meet Attendance Collector. Stačí spustit, refresh/obnovit seznam účastníků a download/stáhnout soubor ve formátu csv. Ten si už otevřete v nějakém programu na vašem počítači.

Důležité upozornění! Doplněk stahuje aktuální seznam účastníků. Pokud se třeba žák připojí později, tak se v seznamu neobjeví.

3 Komentářů

 1. Radka Tinsová

  Dobrý den, Jitko, prosím, nainstalovala jsem si díky vám tento doplněk a tak nějak pochopila, že v průběhu hodiny si kliknu na jeho ikonu, dám refresh a pak download. Několikrát mi to funguje a pak najednou na některých hodinách i při refreshi stále ukazuje jedničku za „download“ a stáhne to pouze moje jméno. Nesetkala jste se s tím, prosím? Děkuji. Radka Tinsová

  • Dobrý den, všechny tyhle doplňky jsou mírně nespolehlivé a skoro u všech jsem se setkala s výpadky. Raději stahuji prezenci víckrát, už kvůli tomu, že třeba žák může na chvíli vypadnout. Jitka

 2. Anna Kocianová

  Dobrý večer,
  mně se osvědčil Google Meet Attendance:
  https://chrome.google.com/webstore/detail/google-meet-attendance/fkdjflnaggakjamjkmimcofefhppfljd
  Na těchto stránkách je docela pěkný návod:
  https://www.youtube.com/watch?v=ugw5W0D_BEw&t=326s
  Zatím jsem nezaznamenala žádný výpadek.

Komentáře jsou vypnuty.