Zrcadlím, zrcadlíš, zrcadlíme

Problém, jak obrazovku svého mobilního zařízení promítat na jiné zařízení má víc řešení. Buď chci promítat přímo do projektoru – pak musím mít navíc zařízení typu Apple TV a pod nebo projektor mám již spojený s počítačem a pak potřebuji vlastně dostat obrazovku tabletu na obrazovku počítače. Tu celou pak mohu promítat dál, buď projektorem ve třídě nebo třeba jako sdílenou obrazovku při online výuce.

Softwarových řešení je celá řada, většinou pro určitý systém a velmi často placené.

Teď jsem narazila na https://letsview.com/, který by mohl být bezplatné a docela univerzální řešení pro zrcadlení zařízení iOS i Android na obrazovku počítače s Windows nebo macOS.

Nahrajete si aplikaci do svého počítače a také aplikaci na mobilní zařízení. Pak stačí, aby zařízení byla na stejné síti a můžete je spojit (vyhledáním zařízení nebo přes PIN). A pak už jen zrcadlíte obvyklým způsobem. Podrobné popisy pro různé systémy najdete na stránkách https://letsview.com/faqs/faq.

Možností je tam ještě fůra dalších – nahrávání, anotace obrazovky a třeba i zrcadlení z PC do zařízení, tak tohle je určitě to nejdůležitější.

Vyzkoušejte se svým zařízením a své síti a rozhodněte se sami, zda je to řešení pro vás.

3 Komentářů

  1. Dáša Fleischnerová

    Skvělé, děkuji moc.

  2. Dobrý den, když chci stáhnout do tabletu s Androidem, tak mě to posílá na čínské stránky, které by mohly poškodit mé zařízení. Stáhnout?

    • Dobrý den, to je divné. Do Androidu jsem stahovala normálně z GooglePlay aplikaci.

Komentáře jsou vypnuty.