Hodnocení v Google Učebně

V této zvláštní době se řada kolegů dopracovala k využívání Google Učebny. A občas se uchylují i k hodnocení.

Co Učebna nabízí?

Určitě ruční bodování – ke každému úkolu lze nastavit maximální počet bodů, který lze získat a pak je prostě přidávat při procházení úkolů.

Automatizované bodování lze získat přímo z Google Formulářů, které jsou nastaveny jako kvízy a z některých aplikací třetích stran, které s učebnou propojit např. Quizizz.

Jednotlivé práce v googlovských formátech lze také podrobně komentovat a poskytovat tak individuální zpětnou vazbu. Do dokumentů lze vkládat běžně komentáře, ale lze využít i banku komentářů. Do banky komentářů si můžete připravit opakující se texty a ty pak jednoduše opakovaně vkládat. Stačí v komentáři napsat znak # a vybrat ho. Banka slouží pro celou aplikaci Učebna, takže komentáře jsou dostupné ve všech kurzech.

A nejnovější možností je využití rubrik. Možná, by bylo lepší použít označení kritéria. U každého úkolu lze připravit vlastní tabulku hodnocení. Tabulku není úplně nutné vytvářet u každého úkolu – lze ji buď exporovat a importovat jako Tabulku nebo lze využít Znovu použít rubriku a vybrat si ji u jiného kurzu.

Při vlastním hodnocení pak stačí vybírat zvládnutí jednotlivých kritérii a Učebna případně sama přepočítá body podle zadané stupnice.

Žák již při zadávání práce jasně vidí kritéria hodnocení a pak i to, jak se splnil.

A pokud si chcete kurz opravdu vymazlit, tak se ještě podívejte do nastavení kurzu a projděte si část Hodnocení

Ať už budete hodnotit práce jakkoli, všechny body nakonec najdete v záložce kurzu Hodnocení.

komentářů: 6

 1. Lidmila Kuříková

  Dobrý den paní Rambousková, chci se prosím zeptat, kde je možnost Pozvat opatrovníky, jak jste ukazovala při webináři? Ať hledám, jak hledám, nevidím ….
  Moc děkuji za pomoc a perfektní představení GC. Přeji Vám pevné zdraví, a ať se Vám daří!
  S pozdravem
  Lidmila Kuříková

 2. Lidmila Kuříková

  Omlouvám se, včera jsem zapomněla vyplnit mail, to byla moje odpověď, že doménové účty pro žáky máme.

Comments are closed.