K čemu je Diigo?

Před nedávnem se na FB objevil dotaz od Miry Friedrichové, v čem a jak uchovávat zajímavé odkazy. A pro mne je favoritem Diigo.

Mám tam už léta účet a hrnu si tam zajímavé odkazy jak z notebooku, tak z tabletu. V prohlížeči používám doplněk, na tabletu aplikaci.

Heslem Diiga je Collect – Annote – Organize – Share.

Na stránce, kterou si chci schovat stačí klepnout na doplněk v prohlížeči a vyplnit základní informace – popis, klíčová slova pro třídění (tagy) dle svých požadavků,popř. nastavit, zda je položka soukromá a uložit. To pro základ úplně stačí.

Po uložení mohu k odkazu z vyjížděcí lišty ukládat anotace či vlastní poznámky. Občas používám i screenshoty. Vše se uloží přímo k odkazu a na ikoně doplňku přibude červená značka, takže okamžitě vidím, že odkaz už je uložený.

Odkaz lze ukládat i z aplikace nebo přímo na stránkách Diigo.

V knihovně lze pak vybírat odkazy podle klíčových slov nebo typu dokumentů nebo různě kombinovat.

Odkazy lze procházet i ze seznamu tagů. Pojmenování tagů je jen a jen na vás. K jednomu odkazu jich může využít celou řadu, takže odkaz se může objevit na řadě seznamů, např. v Pinterestu může být jen na jedné nástěnce a je třeba ho vkládat opakovaně.

Odkazy lze dále sdílet, třeba v různých skupinách nebo nástěnkách (outliners).

V základu je Diigo free, ale pokročilejší funkce jsou již placené. Nicméně by měl stále fungovat učitelský účethttps://www.diigo.com/education, který je zdarma a má více možností než běžný free účet.

2 Komentářů

  1. Martin Vonášek

    Jitko děkuji – zase se k tomu zkusím vrátit. Používal jsem Pearltrees, ale teď je to ve free verzi zahlcené reklamou a Diigo mě ničilo v ovládání na telefonu (už si přesně nepamatuji čím). V současné době používám OneNote – doplněk v prohlížeči, app v telefonu, možnost logického strukturování, ale vadí mi těžkopádná editace v prohlížeči, nemožnost pořádně onenote prezentovat v celém okně, slabé a někdy skoro nefunkční sdílení!? apod. – přijde mi, že se to vůbec neposouvá. Takže ještě jednou dík za připomenutí:)

    • Z aplikace na tabletu taky nejsem úplně nadšená, používám ji opravdu jen pro rychlé uložení, prioritní je pro mne prohlížeč.
      Diigo používám i pro automatické publikování odkazů tady na webu v (momentálně zanedbávaném) Co nového na síti. Prostě označím odkaz tagem a článek vyjde jednou za týden sám.

Komentáře jsou vypnuty.