Novinky v Google Classroom

Určitě jste zaregistrovali, že od začátku nového školního roku pro nás Google přichystal v Classroom řadu novinek.  Tak stručný přehled, ať nejste moc překvapeni, až je začnete zakládat. 

Nové členění

Všechny nové kurzy mají jiné rozložení. 

  • stream – teď už jen oznámení a diskuse
  • práce v kurzu – vlastní úkoly a materiály, které je možné členit podle témat. Témata nahrazují dřívější štítky a úkoly a materiály se slučují podle nich. Celá témata se dají jednoduše posouvat nahoru či dolu. Snadno se dá měnit i pořadí úkolů v každém tématu. 
  • lidé – nyní společná stránka pro učitele a žáky

Ve starých kurzech nedojde ke změně automaticky, ale musíte si stránku Práce v kurzu vytvořit.

Lepší práce s hodnocením a komentáři

Výrazně se zlepšila práce s hodnocením. Na jedné stránce se dají práce pohodlně projít, ohodnotit a komentovat. A pokud komentáře využíváte, tak určitě víte, že řada z nich se opakuje. S tím nyní pomůže nová volba banky komentářů. Komentáře si jednoduše předem připravíte a při zápisu komentáře stačí začít znakem # a vyberete si ten správný.

Kopírování celých kurzů

Nové kurzy půjde kopírovat. Smažou se uživatelé, komentáře, hodnocení a vše na streamu a všechny příspěvky na stránce Práce v kurzu budou v podobě konceptu.

Testovací režim na Chromebook

Ještě širší možnosti mají uživatelé Chrombooku, kde se dá lépe nastavovat  práce s formuláři. Ale to nevyzkouším ☺️

Lepší přehled žáků o jejich práci

V sekci Práce v kurzu si žáci mohou nechat jednoduše zobrazit kompletní seznam úkolů a jejich stav.

Co chybí?

Už není možnost připojit materiály přímo k informacím o kurzu – pokud vám chybí, tak ji musíte nahradit třeba podobným tématem na stránce Práce v kurzu nebo informací ve streamu. Přestěhovalo se zobrazení kalendáře a adresáře na disku, ale to je drobnost.

Ale pořád mi chybí formátování příspěvků! Třeba na něj dojde příště.