Twitter a matika

Chvíli mi trvalo než jsem na Twitter našla cestu, ale teď by mi opravdu chyběl. Cvrliká se tam o všem možném  – nejaktuálnější informace z nejrůznějších oblastí určitě najdete právě zde. Ale o tom třeba jindy.

K matematice najdete na Twitteru účty takových známých jmen jako Geogebra, Desmos či WolframAlpha a dalších a dalších. Dnes bych však chtěla upozornit na několik účtů, kde najdete pravidelně jednoduché matematické úlohy nebo zajímavosti.

První je @myminimaths – taková minimatematika spíš pro mladší. Všechny úkoly najdete na http://www.myminimaths.co.uk/

Twitterový účet @YohakuPuzzle pravidelně zveřejňuje lušťovky ze stránky http://www.yohaku.ca/.

Algebrogramy a obrázkové soustavy najdete na účtu @solvemoji. Také je můžete luštit přímo na https://www.solvemoji.com/.

Pěkný účet má Daniel Mentrand @dment37, který zde publikuje nejrůznější modely v Desmos. Ukončil publikování modelů v Geogebře – http://dmentrard.free.fr/GEOGEBRA/ – a věnuje se právě jen Desmos.

A poslední jsou krásné geometrické animace od @GeometryDad

 

 

komentářů: 3

  1. Vande

    A já bych doplnil ještě jeden účet a to @solvemymaths, který sdílí spoustu matematických hraček, zajímavostí a krásných úloh.

  2. Anonym

    Skvělé! Věřím, že tohle je cesta, jak na význam Twitteru, jako skvělého prostředí pro vlastní profesní rozvoj, upozornit víc českých učitelů. Díky, Jitko.

Comments are closed.