CamScanner

Jedna z mých TOP10 aplikací je CamScanner – skener v mobilu. Je naprosto neocenitelným pomocníkem.  Však porovnejte focení a rychlé „skenování“ s automatickou úpravou.

Využívám ho na skeny  a archivaci různých oficiálních dokumentů – tak jak byl původně zamýšlen, ale stejně dobře mi poslouží i při promítnutí rukou psané písemky či části pracovního sešitu nebo archivací žákovských písemek či omluvenek.

Mám ho na mobilu, v iPadu a ještě se k datům dostanu přes prohlížeč, protože k účtu patří i cloudové úložiště (dá se slušně rozšířit). S mobilem nejpohodlněji nafotím a hned upravím, na iPadu se zase lépe anotuje a lépe se z něj promítá, ale obě aplikace zvládají všechno. Z libovolného prohlížeče na libovolném systému se k souborům také dostanu a mohu promítat a organizovat data. A všude můžu odeslat či uložit jako pdf či jpg a můžete přímo uploadovat i na různá cloudová úložiště (Google Disk, DropBox, …)

 

Výhodou je také podpora různých OS – Android, iOS i Windows Phone. CamScanner umí dobře i OCR, ale bohužel chybí čeština. Ve free aplikaci si do pdf souboru přidává odkaz na svůj web, ale ničemu nepřekáží. Mimo to můžete do dokumentů stránky přidávat či je mazat, naskenované soubory můžete kombinovat – prostě toho umí dost. Využívám CamScanner na neplaceném účtu a stačí mi, ale existují i placené varianty s bohatšími možnostmi.

Využijete ho kdekoliv. Skenovat můžete klidně i ve vlaku #vyzkoušenozavás

Komentáře jsou vypnuty.