Co mám použít, když …?

Když jsme pořizovali iPady do školy, tak jsem chtěla pro kolegy nějakou jednoduchou pomůcku, aby se snadno a rychle v aplikacích zorientovali.

Jednou výbornou pomůckou je knížka 55 tipů jak používat iPad ve vyučování, kde najdete tipy do výuky i stručné popisy aplikací. Ta je určena především pro učitele-začátečníky a stále její výtisky běhají někde po škole mezi kolegy.

Pro druhou pomůcku mne inspiroval web https://pepptalking.wordpress.com/, kde si můžete stáhnout ve formátu pdf karty na „smashing“ aplikací. Tyto karty jsou zamýšleny více pro žáky, aby si snadněji vybírali aplikace pro svou práci. Líbil se mi celý nápad i vzhled karet, tak jsem ho využila pro podobné karty v češtině. Použila jsem prezentaci v Google Apps. Díky snadnému sdílení se přidali i kamarádi z iSEN a z GEG Učte s námi a dali jsme dohromady karet trošku víc. A protože jsou mezi námi i uživatelé Androidu, tak vznikla ještě i sada pro robotka.

Celou sadu karet mám zalaminovanou a přiloženou k sadě iPadů jako inspiraci. V této podobě ji lze i snadno rozšiřovat o další nápady.

Bylo by hrozně fajn, kdybyste se ještě přidali a sadu nám pomohli rozšiřovat. Nápadů a inspirace není nikdy dost.

Stačí, když mi na mail nebo do komentářů napíšete o přístup do prezentace pro iPad či Android.

Kompletní sady ke stažení v pdf

4 Komentářů

 1. Stáňa Krpcová

  Dobrý den, vytvořila jste něco úžasného a praktického! Pro svou potřebu jsem si vytvářela něco obdobného – ovšem ručně psané. Vaše sada je však naprosto bezkonkurenční, již ji mám vytištěnu, zalaminovánu a budu ji šířit dál.
  Sadu bych mohla rozšířit o některé aplikace, které využívám ve svých hodinách. Pokud mi povolíte přístup do prezentace pro iPad, zkusím vytvořit další karty. Snad to zvládnu…
  Ještě jednou děkuji za nápad a inspiraci!

  • Dobrý večer, nevytvořila jsem to sama, bylo nás víc 🙂 A za další nápady budeme rádi 🙂 Nasdílenou prezentaci máte v mailu.

 2. Zpětné uporoznění:S iPadem ve třídě – co mám dělat když … | Moderní výuka

 3. Zpětné uporoznění:Co mám použít, když …? (verze 2017) – Co jsem vyzkoušela

Komentáře jsou vypnuty.