Classkick ve třídě

logoPřed nějakým časem jsem na  na více místech zaznamenala odkaz na stránku Classkick.com a stejnojmennou aplikaci pro iPad. O co jde? O aplikaci pro samostatnou práci žáků s dohledem učitele.

Zní to asi hrozně, ale je to nakonec velmi jednoduché. Učitel si připraví prezentaci pro třídu. Žák se přihlásí do třídy přes její kód (nepotřebuje účet) a prochází připravený materiál vlastním tempem. Do stránky může malovat/psát od ruky či vpisovat text do textového pole nebo vkládat další prvky. Během výuku může také jednoduše požádat učitele o kontrolu či pomoc.

Učitel celou výuku může sledovat a řídit ze svého iPadu. Do práce žáků může dopisovat rady či poznámky, ale nemůže žákovskou práci mazat. Pro hodnocení lze využít i odznaky, ty si lze nadefinovat podle svých potřeb. I během práce může učitel podle potřeby snímky mazat či naopak přidávat. Práce jednotlivých žáků může procházet postupně – snímek po snímku, nebo naopak u jednoho snímku lze procházet postupně žáky.

Pro učitele i žáky je stejná aplikace, záleží jen na způsobu přihlášení. Žáci využívají jen kód třídy, učitel má jméno a heslo.

Celé vytváření prezentace na učitelském účtu je velmi jednoduché. Jedna možnost je taková klasická – vytvoříte si prázdnou prezentaci a do jednotlivých snímků vkládáte texty, obrázky, volně píšete/kreslíte nebo dokonce namlouváte. Vyzkoušela jsem (podle mne) pohodlnější cestu. Podklady jsem si připravila na PC. Vytvořila jsem prostě prezentaci. 1 snímek = 1 úkol. Pak bylo potřeba uložit ji jako pdf na GoogleDrive a z něj uploadovat. Pak už jsem jen v Classkick doladila velikost a bylo hotovo.

Nepochybnou výhodou je, že jednu prezentaci můžete využit opakovaně v různých třídách. Také můžete své materiály sdílet s kolegy – pokud znáte jejich přihlašovací mail do Classkick.

Žáci se na hodnocení své práce mohou podívat i později v prohlížeči na adrese http://view.classkick.com/. Stačí zadat kód třídy a jméno, pod kterým se přihlásili.

Určitě je to aplikace, která stojí za vyzkoušení. Koneckonců hodnocení žáků bylo dost pozitivní.

obr7