„Kecálek“ Plotagon

plotagonPokud už vás omrzely aplikace ChatterKids a Tellagami a chcete rozšířit možnosti, tak můžete vyzkoušet aplikaci PlotagonV té můžete vytvářet celé animované filmy nebo jen namlouvat postavičky.

Můžete si stáhnout verzi pro iPad, Mac nebo Windows. Dokonce lze zařízení střídat, protože práce se ukládají na váš online účet.

Po instalaci máte k dispozici několik scén a postaviček. Další scény a postavy si můžete stahovat. Postavičky si můžete i sami vytvářet, ostatní prvky si vybíráte z připravených.

Vytvořit vlastní film je docela jednoduché – píšete prostě scénář. Postupně vybíráte scény a do nich přidáváte postavy, těm dopíšete jejich texty a celý film doplníte o hudbu, zvuky a akce mezi postavami. Texty dialogů jsou automaticky přehrávány, ale anglicky. Můžete si je ale sami namluvit. Dobu nahrávky aplikace sama odhaduje podle délky textu, takže nemůžete psaní dialogu opominout. Délka jedné nahrávky je omezena na 20 sekund. Pokud ji chcete delší, musíte blok textu zopakovat.

Vše je mnohem jednodušší, než by se mohla na první pohled zdát.

Po skončení se vaše video uloží na váš účet u Plotagon a můžete ho také rovnou vyexportovat na YouTube.

Celá aplikace je free, momentálně i včetně rozšiřujících postav či scén. Existuje i edu verze, která umožňuje práci se třídou, ale ta už je placená.

glintPokud se vám nechce vytvářet film a stačily by vám postavičky, tak vyzkoušejte aplikaci GlintV té si vytvoříte úplně stejné postavičky, přidáte akci a můžete je „vyfotit“.  A pak klidně použít třeba v ChatterKids.

uzas

 

 

 

4 Komentářů

 1. Sdílím dál a jdu vyzkouśet. Díky 🙂

 2. Eliška Karásková

  Dobrý de, zkoušela jste program i na PC nebo jen v tabletech? Když jej instaluji na PC, tak vše proběhne úspěšně. Když chci program zapnout, naskočí růžové okno s logem Plotagon a nic dál to nedělá 🙁 Tak nevím, kde je chyba 🙁
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,
   zkoušela jsem ho i na PC. Teď jsem ho nainstalovala na znovu na jiný počítač a běží normálně. Růžové okno se za chvíli přepne na okno s přihlášením. Opravdu nevím, kde je chyba 🙁

  • Eliška Karásková

   Děkuji, tak já zkusím počkat a uvidíme 🙂

Komentáře jsou vypnuty.