Online tabule v mých hodinách

Psala jsem tu o různých online tabulích a opravdu jsme je vyzkoušela v hodinách prakticky všechny, ale nakonec mým nejčastějším nástrojem byly jamy na moje zápisy a společnou práci, whiteboard.fi na individuální práci a pak jejich kombinování – z žákovských tabulí jsem stříhala třeba řešení a vkládala je do zápisových jamů nebo přesně naopak.

Před začátkem hodiny jsem si nachystala čistý jam s pokyny na titulní stránce, aby si přicházející žáci vše nachystali a většinou i bílou tabuli s několika zadáními, které jsem pak průběžně používala v hodině a tlačítko push bylo mým oblíbeným pomocníkem. Ten pohled na práci žáků v reálném čase byl k nezaplacení!

Po hodině jsem jam vložila k hodině do Učebny a označila v nadpise, že je přiložený zápis, popř. i záznam hodiny.

Ale určitě si každý z vás už našel tu svou aplikaci a cestu, která mu vyhovuje.

PS. Kdyby ještě někdo neznal kouzelné klávesové zkratky, bez kterých by se už těžko žilo, tak ve Windows to je Win + . na emotikony a Win + Shift + S na sejmutí částí obrazovky.

komentářů: 2

  1. Hari

    Jak to čtu, napadá mě, že jsem asi měl smůlu, když jsem ten whiteboard.fi na jaře zkoušel a půlce dětí to nešlo, tak jsem to opustil…a pak jsem u tebe našel desmos a nic dál nezkoušel…WB.fi si nechám na jaro 😉 a dík za ten Desmos!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.