Photomath aneb aplikace, co počítá sama o 3 roky později

Nedalo mi to a znovu se vracím k článku, který tu už dlouho dobu je – Aplikace, co počítají samy. A především k aplikaci PhotoMath. Za tři roky se pár věcí změnilo a PhotoMath je lepší a lepší.

Víte, jak bezvadně se s ním někdy opravuje? A chystají písemky a pracovní listy?

Už dlouho neplatí, že ho umí jen iOS – už delší dobu umí i Android. Už neplatí, že příklady musí být vytištěné – zvládá i rukou psané zadání. A už neplatí, že řešení je neohrabané – řešení je skvělé a ještě s podrobným vysvětlením a dalšími vychytávkami. A to vše v češtině!

A teď se ve mně pere obava, že žáci prostě mechanicky opíší výsledky nebo naděje, že žáci využijí skvělé postupy v řešení pro samostudium.

Rozhodně tu omezení jsou. PhotoMath nezvládne všechno – procenta neumí, rozepsat dělení neumí (převádí na zlomky), slovní úlohy neumí,… Pro žáky a studenty využívejte jako pomocníka, ale sledujte JAK se příklady řeší! A všechno za vás neudělá, občas musíte sami.

Ale kdo ví, co napíši za 3 roky.

Komentář

  1. PhotoMath je fajn, ale není neomylný. Studenti mě upozornili například na chyby v použití intervalových závorek. I tady platí: „Důvěřuj, ale prověřuj.“

Komentáře jsou vypnuty.