Kódovat je opravdu dnes velmi snadné i pro programátora – neumětela.
Při prohlídce Národního technického muzea v Praze jsem se byla podívat i na výstavu o Enigmě. Součástí byla řada aktivit pro děti, ke kterým jsem neměla šanci se dostat. Mohla jsem jen přihlížet nebo si je maximálně vyfotit.
Hodně se mi líbil stroj na demostraci převodu soustav.
Děti, které s ním pracovaly, ale neměly ani tucha, o co jde a co dělají.
Tak jsem si ho alespoň vyfotila a fotku doma ukázala Gemini a požádala o HTML aplikaci.
Jednou jsem si nechala opravit tlačítka, která špatně „viděl“ a bylo hotovo. Vyzkoušejte si to klidně sami.
Kód jsem vložila do Google Sites, ale Google mi stránku zablokoval, že porušuji nějaká pravidla. Takže jsem použila službu https://codepen.io/.
Morseovku jsem si ani nevyfotila, tak jsem ji musela slovně popsat a trvalo to o pár minut déle. Inspirací z výstavy byl hlavně ten „světelný had“ znaků morseovky.
Takhle snadné to je!



