V poslední době se objevily nejméně dva opravdu zajímavé nástroje AI, které pracují s obrazovou informací.
Pamatujte, že kontrola správnosti je vždy váš úkol a AI je stále ještě chybující.
Flipbook
První z nich je Flipbook.page. Ten úplně zbořil síť X a uvidíme, jak dlouho bude k dipozici jako v současnosti – zdarma a bez registrace.
Na stránku buď vložíte výchozí obrázek nebo jen popíšete o čem si budete povídat. A pak je vždycky klepnete a posouváte se ve výkladu dál a dál. Výsledek si můžete stáhnout jako video.
V příkazové řádce se dá i vracet, ale přijdete o vytvořené stránky, pak může přijít ke slovu screenshot a jednoduché vytvoření animace přmo v galerii fotek nebo třeba videa v nějakém editoru.
Všiměte si, že se formát obrázku přízpůsobuje zařízení, kde tvoříte – pan Fogg je z PC a pan Darcy z iPadu.
Atlas
Druhý je Atlas na adrese https://www.gauthmath.com/. Autoři ho přímo značují za aplikaci pro vzdělávání, je totiž součástí většího edu projektu.
Ten funguje trochu jinak – zadáte pojem a Atlas vygeneruje obrázek a pak klikáte a upřesňujete. Navíc tu ale máte i popis. Můžete si vytvořit účet a ukládat své práce, ale výsledek nijak nestáhnete. Na free jsou nějaké omezení na počet využití denně. Občas se rozhodl, že už ho čeština nebaví a najednou spustil anglicky.

Takto vidí tato aplikace internet. Některé stránky už byly vytvořeny dřív, tak jen stačí kliknout na pojem označený bílým kroužkem a naskočí okamžitě. U dalších pojmů se stránka prostě vygeneruje. Škoda, že ve free není sdílení.
Rozhodně obě aplikace stojí za vyzkoušení.
Zase posouvají možnosti využití AI o kousek dál.