Quizlet II. – Jak na kartičky

Vytvořit si vlastní

Sice nejpracnější, ale budou přesně na míru našim potřebám. Kartičky připravujeme ve webovém rozhrání na PC, na tabletu v aplikaci Quizlet to není (zatím) možné, ale i tak je to na PC pohodlnější.

Quizlet je velmi příjemný na výuku cizích jazyků, ale stejně sympaticky myslí i na matematiku. V nastavení jazyků najdete i matematické symboly a při editaci se objevuje plovoucí okno s nejobvyklejšími matematickými symboly. Podobně se objevují i jiné, méně obvyklé znaky různých jazyků =  ty, co nejsou běžně na klávesnici.

Quizlet a matematika

Quizlet a matematika

Nakopírovat a upravit už hotové sady

Další možností je využít již existující sady a popřípadě si je upravit podle svých představ. Je třeba posoudit, kdy je to ještě vhodné, protože překládat některé sady může být náročnější než si vytvořit vlastní.

Tvořit společně

Koneckonců nemusí celou sadu tvořit jen jeden člověk, ale je zde velký prostor pro spolupráci.

Je možné založit sadu a povolit editaci celé třídě (práci se třídou bude věnován další díl) nebo komukoliv. To bych rozhodně nedoporučovala při nějaké společné práci ve škole. Zkusili jsme a sada kartiček se nerozšiřovala, ale vždycky se uložila jen ta poslední, takže si práci (nechtěně) přepisovali a ničili. Editaci pro třídu je asi vhodné povolit pro nějaké drobné opravy doma, kdy bude zaručeno, že sadu edituje právě jeden člověk. Ale řešením může být kombinování sad.

 

Komentář

  1. Když někdo není písmák, používá záznam 🙂

Komentáře jsou vypnuty.