Cesta kolem světa poprvé

Před dlouhou dobou jsem někde zahlédla srovnání cesty kolem světa Philease Fogga v roce 1872 a dnes. Hned mne napadlo, že by to mohla být skvělá aktivita do hodin informatiky a nápad jsem odložila na později.

Letos došlo na realizaci.

Vzala jsem si na pomoc NotebookLM. Nahrála do něj pdf knihy Julese Verna Cesta kolem světa za 80 dní z https://www.mlp.cz/ a začala si povídat. Na NotebookLM je skvělé, že nedohledává informace po všech čertech, ale pracuje jen se zadanými zdroji. Ten jeden jediný tady úplně stačil (text Informatika … jsem doplnila časem a byl generovaný v chatu)

Ještě je dobré si nastavit sešit tak, aby věděl kým je a pamatoval si to celou dobu.

Pak už stačí klást otázky a ptát se na nápady.

Můžete nabízet i vlastní nápady a nechat si je rozpracovat.

NotebookLM pomůže i s dalšímí aktivitami, které nemusí být digitální.

Pomůže i s tvorbou podkladů pro úkoly a vypracuje i řešení pro učitele, které si doladíte ke své spokojenosti.

Vytvoří i prezentace a různé infografiky, které se mohou hodit. Aby byl výsledek stylový, tak při jejich tvorbě můžete využít vlastní nastavení vzhledu. Tady jsem použila prompt „přehled míst, která Fogg navštivil, časy a ceny uprav do vzhledu klasického vydání knih Jules Verna od Julese Férat„.

Co jsem nakonec vybrala do hodin a jaké byly výsledky, ukážu po prázdninách.

Určitě si nejdřív vyzkoušejte vytvořit něco podobného sami.
Třeba s nějakou jinou knížkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *