Na jednom školení jsem slíbila, že sepíšu další varianty, jak sdílet aktivitu, kterou nám vygenerovala AI. Takže konečně plním slib.
Poznámka na úvod:
Následující povídání je pro ty, co se běžně weby a jejich publikací nezabývají a jen hledají nějakou další a jednoduchou cestu. Budu se tu věnovat pouze kódům, které mají jen jeden soubor.
Takže povídání pro programátory – začátečníky.
Kde aplikaci vytvořím?
Mám tu pár článků jak si v Canva připravit kód a jak ho publikovat přímo z ní. To ale rozhodně není jediná cesta, ani nemusí vždycky fungovat podle vašich představ.
Kód vám stejně dobře vygeneruje i Gemini (režim Canvas), ChatGPT (lze i režim Zamysli se), Claude a další a další.
Pokud vám generují delší kódy v několika souborech, tak použijte zaklínadlo, ať vám napíše HML kód. Může se ale stát, že chcete výsledek, který nejde řešit jen jedním HTML a pak se musí postupovat jinak.
Postupně jsem zadala na 4 místa jednoduchý prompt „vytvoř HTML kód pro hru na procvičování malé násobilky pro 2 hráče – hra bude přetahovaná lanem“. Nijak se neřešila vzhled a použila jsem jen bezplatné verze.




Publikace přímo z modelu
Mimo Canvy, také Gemini a Claude dovoluji sdílet hotovou aplikaci přímo z chatu, jen odkazem. Jen si asi raději nesmažte chat, kde jste kód tvořili.
- https://gemini.google.com/share/944db54d3e2c
- https://claude.ai/public/artifacts/eff636ed-efdf-4567-991d-93365830ca5d
Update: Pokud v ChatGPT použijete režim Zamysli se můžete výsledek sdílet odkazem.
Publikace kódu na webovkách
Všechny modely (včetně Canvy) umožňují kód nakopírovat/stáhnout (a pak už chat nepotřebujete). Ten pak můžete vložit vlastně na libovolné místo, které vložení HML kódu dovoluje.
Velmi jednoduše to jde třeba na Google Webech https://sites.google.com/. Nakopíruje se kód a vloží na stránku. Na jeden web vložíte (nejen) kódů spoustu a web publikujete. (Na podrobnosti tvorby najdete řadu návodů).
Na adrese https://sites.google.com/view/kam-s-kodem/ najdete všechny výsledky z této stránky
Jde to offline?
Jde! Pokud v kódu nejsou odkazy na URL adresy (třeba odkazy na obrázky, ukládání výsledků do tabulek,..), tak to jde i bez internetu.
Návod je napsaný třeba přímo v ChatGPT u hotového kódu. Úplně stejně to opět uděláte s kódem vygenerovaným i jinde.

Ve Windows si pustíte Poznámkový blok (je součástí Windows od nepaměti) a do něj vložíte kompletní nakopírovaný kód. Nic neupravujte, nic neformátujte a jestli máte starší Windows (a jiný vzhled aplikace) vůbec nevadí.
Pokračujete v menu Soubor – Uložit jako … a vyberete typ souboru jako Všechny soubory (*.*) a soubor pojmenujete libovolně, ale musí mít příponu .html Bez toho to fungovat nebude.
A ve zvoleném adresáři budete mít uložený soubor, na který stačí kliknout a otevře se ve vašem výchozím prohlížeči. (Pokud nevidíte přípony souborů a máte jinou ikonu, tak to ničemu nevadí – je to jen věcí vašeho nastavení Windows).
Výsledek pak jednoduše nahrajete na školní sítě, dá se poslat mailem a pod.
Takže možností je spousta! A to je jen pro začátek.





