Kdo? Co?

Učím matiku a “počítače” a pak to, co dům dal. A pak do těchto předmětů cpu věci kolem počítačů. V jakémsi testu mi vyšlo, že o věcech nerada teoretizuji, ale o to raději je zkouším. Co si neosahám, tomu nevěřím.

K psaní webu mne vyprovokovala  Pavlína H. http://inapadnik.blogspot.com/ a jsem tomu ráda. Průběžně sem  dávám taková malá “upozornění” na programy, webové služby, samostatné práce, apod., které jsme vyzkoušela a jaké s nimi mám zkušenosti. Nechci psát žádné manuály, ani rozsáhlá hodnocení, spíš tipy. Nemyslím, že byste popisované věci neznali a nikdy o nich neslyšeli, takže je to o mé osobní zkušenosti a velmi subjektivním názoru. A také přidávám tipy na věci, které jsem nevyzkoušela s dětmi, ale které mi připadají perspektivní a které vyzkoušet chci. Třeba tu někdo najde něco zajímavého nebo zjistí, kudy cesta nevede.

Během času jsem témata rozšířila o aplikace na iPad a také o výuku “papírovou”, o takové drobnosti z hodin, o kterých si myslím, že se povedly a ani počítač nebyl potřeba.

První článek jsem na původní web vložila 11.12.2010. Kvůli ukončení služby Posterous jsem od února 2013 na této adrese. Záloha původního webu je na http://cojsemvyzkousela.wordpress.com. Najdete na něm 180 článků.

Jitka Rambousková


kontaktboxjeer@gmail.com nebo stačí kometář k libovolnému článku

 


Záznamy různých webinářů apod

Prezentace není jen prezenatce (srpen 2015)

Týden otevřeného vzdělávání (březen 2015)

Tutoriály pro projekt Tablety do škol (jaro 2015)

 

9 Comments

 1. Marie Lemfeldová

  Dobrý den,
  velice mne zaujal Váš 100-letý kalendář s „pravidly chování ve třídě“. Je možné někde si ho více prohlédnout? popř. odkaz, odkud jste čerpala? Děkuji. Lemfeldová Marie, ZŠ, Jablonné v Podj.

 2. Kateřina Šmídová

  Milá paní Rambousková, jste můj guru. Od té doby, co jsem na Vás narazila, mám doma binec a připálený hrnce.
  NIKDY nikam nepíšu. To jen dneska, kdy piju bílý víno na oslavu vzniku prvních kurzů v Classroomu na naší škole.
  Zkoušejte dál. Zdraví Kateřina Šmídová.

  • Jitka Rambousková

   Pýřím se a červenám 🙂 Jako guru se fakt necítím, jen obyčejně učím a občas něco sepíšu, ale moc jste mne potěšila a budu se snažit i dál. A dejte vědět, jak se vám s Classroom daří.
   Jitka 🙂
   PS. dala jste mi úžasný dárek k narozeninám

 3. Monika Josefíková

  Milá paní Rambousková, velmi děkuji za záznamy webinářů. Ve Vašem podání je vše srozumitelné a jednoduché. Založila jsem pro své prváčky 1. nástěnku v Padletu a určitě vyzkouším(e) další programy. Moc ráda čtu Váš web plný zkušeností a nápadů. Děkuji a přeji vše dobré. Monika

 4. Dobrý den Jitko, to že publikujete postřehy a praktické zkušenosti z praxe je skvělá práce a jsem rád že takové projekty u nás vznikají. Držím palce a rád jsem si Vás přidal do RSS 🙂

  Díky Tomáš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.