Hra Timixi

Na adresu https://www.timixi.com/ jste už určitě narazili a jejich osy jste si prohlédli. Zatím jsem vždycky dopadla vždycky stejně – pokochala jsem se a odešla. Až jsem objevila jejich kartičky.

U každé osy je nyní možnost vytisknout papírovou hru – celou osu vám vytiskne jako “pexeso”. Jestli ho využijete právě jako pexeso nebo použijete jen půlku a řadíte události anebo vymyslíte něco úplně jiného, je jen na vás. Využila jsem osy týkající se naší historie k aktivitám kolem výročí  100 let ČR a byla to fajn pomůcka – stříhali, řadili a diskutovali.

A když už jsem se na stránky podívala trochu pozorněji, tak ještě u každé osy je možnost spustit kvíz online nebo si můžete vytisknout. Některé otázky jsou zajímavé, ale vše je automatické a nemáte možnost nijak generování ovlivnit. Takže bude hodně záviset na připravené ose.

Rozhodně se na tyhle aktivity podívejte.

komentář: 1

  1. Díky za vyzkoušení hry! Chci jen podotknout, že Vaše upozornění, že u časové osy hodně záleží na použitých datech, je hodně důležité. Protože nejlepší data jsou ta, která se nás dotýkají, vždycky radíme, aby si učitelé a žáci vyzkoušeli principy časové osy třeba na životě třídy (výlety, události, setkání, sport, společné příhody). Při použití v kvízu nebo hře pak může být i hodně legrace 🙂

Comments are closed.