Pracovní listy v Open Notebook

Pěknou pomůcku do matematiky najdete na http://jaltekruse.github.io/OpenNotebook/. Zde si můžete stáhnout malý prográmek v Java a získáte nástroj na tvorbu pracovních listů apod. Je určen především pro algebru, práci s funkcemi a pod.

http://jaltekruse.github.io/OpenNotebook/images/Screenshot.png

Po spuštění můžete na začátek vyzkoušet připravené generování úloh. Vyberete některý připravený typ úloh, jejich počet a máte připravený list. Do každé úlohy můžete zasahovat nebo můžete nechat vygenerovat odlišná zadání.

Listy můžete skládat běžným způsobem – vkládáním jednotlivých objektů, ale můžete vytvořit si vlastní generátory úkolů. Nebo různě kombinovat.

Příprava vlastního problému je to docela jednoduchá:

  • Nejdřív vytvoříte vzorové zadání úlohy. Musí obsahovat výraz, rovnici nebo graf. Všechny objekty, které má úloha obsahovat označíte a změníte na “problém” – Make into Problem.
  • V dalším kroku do zadání přidáte proměnné. Můžete využít i generování náhodných čísel a výpočty. Proměnné pak dosadíte to připravených výrazů, funkcí nebo i textů.
  • Po odladění vše uložíte do databáze a můžete hned využít na novém listu.

Pokud nejste spokojeni s nejrůznějšími generátory pracovních listů, zde máte možnost si vše nastavit sami.

 

komentář: 1

  1. Dobrý den, jmenuji se Jason, jsem autorem tohoto softwaru. Omlouvám se, pokud tato zpráva je těžké číst, jen jsem použít Překladač Google k jejímu vytvoření. Děkuji moc za psaní článku o svém softwaru a sdílet je se svými čtenáři! Prosím, dejte mi vědět, pokud máte nějaké potíže se softwarem nebo máte návrhy na zlepšení.

Comments are closed.